YouTube Tekrar Kullanılan İçerik Çözumü ? - ÖzGürr GeLirr Official - OFFICIAL WEB SİTESİ-BLOG-SEO-VB

BREAKING

18 Ağustos 2019 Pazar

YouTube Tekrar Kullanılan İçerik Çözumü ?
Sizlere bu yazımızda YouTube tekrar kullanılan içerikprobleminin neyle alakalı olduğuna dair bilgiler vereceğiz. Bu bilgilere istinaden para kazanması kapatılan kanalınızı nasıl açabileceğinize dair bilgilerin yer aldığı bu yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

İnternet sektörünün en çok gelir getiren uygulamalarından birisi olan Adsense, YouTube`da birçok kanalın gelir kaynağının başında yer alıyor. Videolarda gösterilen reklamlardan para kazanan kanal sahipleri, bazen uyanıklık yaparak işlerini zora sokuyorlar. Bunun sonucunda da para kazanması kapanabiliyor. Para kazanmasıyla kalmayıp, bu süreç kanalının kapatılmasına kadar uzayabilmektedir.

YouTube Tekrar Kullanılan İçerik Nedir?

YouTube tarafından, 5 Kasım 2018 tarihinde yapılan politika değişikliğiyle hayata geçirilmiştir. Bu kanunun 5 Kasım 2018 tarihinde çıkmış olması, geriye dönük inceleme yapılmayacağı anlamına gelmemektedir. Bütün kanallara inceleme yapılacak ve uygun görülmeyen kanallar hakkında işlem yapılacaktır.
Kanalınızın kapanmasına kadar gidebilecek olan bu sorun, aşağıda bulunan ve yapmış olabileceğiniz problemlerden kaynaklanmaktadır.
 • Kendinize ait olmayan bir videoyu, çok az bir değişiklik yaparak kanalınıza yüklemiş olmanız.
 • Hiçbir değişiklik yapmadan içeriği kendi kanalınıza direkt yüklemiş olmanız.
 • Kanalınızda bulunan bir videoyu, ikinci bir kanal açıp o kanala yüklemeniz. İlk kanalınızdan silmiş olsanız bile bu bir ihlal olarak gözükmektedir.
 • Videolarınızda telif hakkı bulunan ses, görüntü gibi efektleri kullanmanız.

YouTube Tekrar Kullanılan İçerik İhlalinin Sonuçları Neler Olur?


 • Kanalınızın para kazanması kapatılabilir.
 • Kanalınızda bulunan, özgün olmayan videoların kaldırılmasıyla alakalı ihtar alabilirsiniz.
 • En kötüsü de kanalınızın kapatılma olasılığıdır.

YouTube Tekrar Kullanılan İçerik İhlalinden Kanalıma İşlem Yapılırsa Ne Yapmalıyım?


Özgün içerikleri korumak için YouTube tarafından atılan önemli bir adım olsa da, birçok kişinin de canını yakmış durumda. Bu politikayla ilgili şu an için çok fazla açıklama bulunmuyor. Kanalı kapatılan birkaç kişiden aldığımız bilgileri ve yapmanız gerekenleri sizlere anlatacağız.
Kanalınıza işlem yapılması durumunda aşağıdaki işlemleri yaparak, kanalınızın tekrar aktif hale gelmesini sağlayabilirsiniz.
 • Kanalınıza işlem yapılması durumunda, ilgili video veya videoları kaldırdığınızda, 30 gün sonra başvuru yapabilirsiniz.
 • Burada can sıkıcı durum, işlemin hangi videoyla ilgili yapıldığını bilmediğinizden dolayı, aklınıza gelen, özgün olmadığını düşündüğünüz ve sıkıntı bu videodan dolayıdır diyebileceğiniz bütün videoları kaldırmanız gerekiyor.
 • Özgün olmayan videolarda, içerik sahibinin adını belirtmek, hiçbir telif hakkının ihlal edilmesi amaçlanmamıştır beyanlarında bulunmak yeterli değildir.
 • 30 gün sonra yapacağınız başvuruda, kanalınızda hiçbir videoda problem yaşamayacağınızdan emin olun. O başvuruda da problem yaşamanız durumunda sizlere bakış açıları değişecektir. Bu da sürecin uzamasına neden olacaktır.

Yukarıda yazılı olan maddelere dikkat ederek, daha sonra yapacağınız başvurularda kanalınızın para kazanmaya tekrar açılmaması için hiçbir neden bulunmamaktadır. Bu durumdan mağduriyet yaşayıp, yukarıda yazılı olan maddelere dikkat ederek para kazanmasını açtıran kişilerin olduğunu söyleyebiliriz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder